Guardian Częstochowa Sp. z o.o.

O Nas

Huta szkła w Częstochowie została wybudowana w latach 2001-2002 w ciągu 13 miesięcy i jest obecnie jedną z najnowocześniejszych hut szkła na świecie.18 lipca 2002r. została uruchomiona linia produkcji szkła typu "float" (szkła bezbarwnego, szkła budowlanego, szkła na kolektory słoneczne) a pierwsze dostawy na rynek miały miejsce już w połowie sierpnia tego roku. Szkło białe produkowane w hucie szkła w Częstochowie charakteryzuje się bardzo wysoką przepuszczalnością światła, cechą szczególnie istotną w nowoczesnej i energooszczędnej architekturze. Huta szkła Guardian Częstochowa produkuje szkło float o grubościach od 3 mm do 12 mm. 
We wrześniu 2003r., w ramach drugiego etapu inwestycji, oddano do eksploatacji najnowocześniejszą technologicznie linię do produkcji szkła powlekanego działającą w oparciu o technikę rozpylania magnetronowego - tzw. coater. W chwili obecnej na linii magnetronowej produkowane są niskoemisyjne szkła termoizolacyjne; tzw. ClimaGuard (przeznaczenie: szyby okienne- budownictwo energooszczędne) oraz wysokoselektywne szkła przeciwsłoneczne; tzw. SunGuard High Selective (przeznaczone głównie na szklane fasady, elewacje.W 2011 roku ruszyła produkcja szkieł bezpiecznych LamiGlass i dodatkowo ze specjalną folią SR ( Sound Reduction ) - szkieł ze zwiększoną izolacyjnością akustyczną.

Nasze doświadczenie związane z produkcją i powlekaniem szkła, profesjonalna obsługa klienta, jakość i rzetelność dają nam oraz klientom naszej huty szkła możliwość ciągłego rozwoju w tej części Europy. 

Twitter Youtube Wykop