ZESPÓŁ SZKÓŁ PRZEMYSŁU MODY I REKLAMY im. W. S. REYMONTA

„Reymont jest przedsiębiorczy”

W piątek 23 marca odbyła się już 8 edycja imprezy „Reymont jest przedsiębiorczy”

Tym razem motywem przewodnim były „Barwy ziemi” Punktem kluczowym był jak zwykle pokaz mody, który wzbudził zachwyt zaproszonych gości wśród których był znany i ceniony duet polskich projektantów Marcin Paprocki i Mariusz Brzozowski. Kolekcja uszyta pod bacznym okiem pani profesor Joanny Przystańskiej doskonale wpisywała się w temat przewodni, podobnie jak muzyka wyszukana przez pana dyrektora Dariusza Zająca. Modelki przygotowane przez panią profesor Małgorzatę Jung pokazały kunszt profesjonalnych modelek z topowych wybiegów. Na szczególną uwagę zasługuje piękna scenografia wykonana przez panią profesor Urszulę Łyko-Katus. Pięknym dopełnieniem całej kolekcji była ręcznie wykonana przez uczniów biżuteria. Nad pracą czuwała pani profesor Beata Karaś Markowska.

W tym roku w przygotowaniach modelek i modeli uczestniczyli wybitni profesjonaliści. Fryzury wykonano pod nadzorem mistrza Dariusza Sucheckiego . W pracach uczestniczyli :Julia Górecka, Dominika Blachnicka, Karina Prysak, Monika Płaszczymąka oraz Aleksandra Zasik z klasy III A/C .

Makijaż został wykonany przez właścicielkę salonu Pelle d’Oro panią Aleksandrę Bogubowicz , której pomagała Natalia Nowakowska z klasy II B.

Całą imprezę prowadziła jak co roku pani profesor Marzena Dziurkowska , której konferansjerka jest prawdziwym mistrzostwem. Piękna muzyka, oświetlenie i zielona, prawdziwa trawa zamiast podestu dały zapierający dech w piersiach efekt .

„Reymont jest przedsiębiorczy” to nie tylko pokaz mody klasy III A/C to również popis innych uczniów naszej szkoły. Tuż przed pokazem goście mogli podziwiać kilka prezentacji wykonanych przez uczniów technikum grafiki i poligrafii cyfrowej. Kulisami produkcji nowej kolekcji zajęła się klasa technikum organizacji reklamy. I tak z mozolnej , mrówczej pracy artyści stworzyli poetycką impresję. Uczniowie klas technikum organizacji reklamy pod okiem pana profesora Piotra Dłubaka pokazali czym jest piękno natury, zwrócili także uwagę na najdrobniejsze elementy, często wcale przez nas niedostrzegane.

Swój punkt widzenia natury pokazała nam również Klaudia Olczyk uczennica ostatniej klasy technikum organizacji reklamy. Jej fotografie można było już oglądać w Miejskiej Galerii Sztuki.

Całość imprezy dopełniły piosenki w wykonaniu naszej absolwentki Roksany Będkowskiej i uczennicy klasy I Weroniki Tyrały .

Twitter Youtube Wykop